statystyki szczegółowe

Aktualności

Z Piastem komplet punktów.

• autor: news, 2014-10-06 20:52

Zwycięstwem 2-0 zakończyło się spotkanie IX kolejki naszego zespołu. Spotkanie w Łasinie już tradycyjnie nie należało do łatwych, jednak to nasz zespół kontrolował przebieg spotkania, a zabójcze ciosy zadał w drugiej połowie.

(więcej w rozwinięciu)

Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem, chociaż trzeba przyznać, że piłkarze z wielkim uporem dążyli do zwycięstwa. Pierwsza połowa to dobrze poukładana gra obronna gospodarzy i kilka akcji naszego zespołu, z wyśmienitą Damiana Magalskiego. Gospodarze mieli też swoją sytuację, jednak na posterunku był Wojciech Jaworski.

Druga połowa to coraz bardziej rysująca się przewaga Naprzodu, który dopina swego w 61 minucie meczu, kiedy to bardzo przytomnie zachował się Magalski, przerzucając bramkarza i blok defensywny Piasta. Damian w pełni zrekompensował się za akcję z pierwszej części meczu. Od momentu zdobycia bramki, nasz zespół  całkowicie kontrolował przebieg gry i w 80 minucie podwyższył na 2-0 za sprawą Pawła Sitkiewicza. Paweł zdobył bramkę głową po podaniu Rafała Klonowskiego, przy sporym udziale bramkarza miejscowych. Gospodarze swoje sytuacje mieli w tej części meczu tylko  na początku II połowy, jednak strzały zawodników Piasta pewnie obronił nasz bramkarz. Od wspomnianej 60 minuty meczu, praktycznie nie zagrażali naszej bramce. Nasi zawodnicy zagrali na średnim poziomie, przy zorganizowanej drużynie Piasta musieli się sporo namęczyć aby wywieźć komplet punktów. Tym zwycięstwem, odzyskaliśmy fotel lidera, który na jeden dzień przejął od nas Chemik.

Gorące podziękowania dla naszych sympatyków, którzy tak licznie stawili się na stadionie w Łasinie.

Za tydzień, również w niedzielę, podejmować będziemy ekipę Pomorzanina Toruń.