statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięstwo na zakończenie jesieni.

• autor: news, 2014-11-16 13:56

Skromnym zwycięstwem 1-0 zakończyło się ostatnie spotkanie jesieni. Mecz z Unią Wąbrzeźno był pierwszym spotkaniem rundy wiosennej, która rozgrywana była awansem. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Grzegorz Bała.

(więcej w rozwinięciu)

W sobotnim meczu, trener Gałuszewski nie mógł skorzystać z zawodników pauzujących za żółte kartki, czyli Rafała Klonowskiego i Pawła Kwiatkowskiego. Pierwsza połowa meczu była bardzo niemrawa. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, przy optycznej przewadze naszego zespołu, który nie mógł przedostać się przez szczelną obronę drużyny gości. Drużyna z Wąbrzeźna, niesiona dobrymi wynikami z ostatnich kilku meczy, próbowała sporadycznie atakować bramkę bronioną przez Wojciecha Jaworskiego. Postawa piłkarzy obu zespołów nie przełożyła się na zdobycz bramkową.

Druga połowa, to już lepszy zespół Naprzodu, który bardzo szybko zmienia wynik pojedynku. Wprowadzony po przerwie Grzegorz Bała zdobył swoją 9 bramkę w sezonie juz minutę po wejściu, a asystował mu Henryk Płochacki. W drugiej części meczu, to nasz zespół często atakował, ale wspomniany wcześniej Bała nie mógł powiększyć swojej zdobyczy bramkowej. Brakowało trochę szczęścia, ale również precyzji w kilku znakomitych sytuacjach. Gracze z Wąbrzeźna, próbowali zmienić wynik meczu, jednak ani razu groźnie nie zagrozili naszej bramce. Nasi piłkarze nie zdołali pokonać ponownie bramkarza Unii, mimo kilku dogodnych sytuacji. Cieszą 3 punkty, które zakończyły udaną jesień.                 Z przewagą 7 punktów nad 3 zespołem, czyli Drwęcą Golub-Dobrzyń, przygotowywać się będziemy do rundy wiosennej.

Jesteśmy też winni przekazać, że wygrany mecz na boisku 2-1 z Gryfem Sicienko, został zweryfikowany na korzyść gospodarzy. Powodem była zła zmiana młodzieżowca, kiedy graliśmy w osłabieniu w "10". Błąd sztabu, który nie powinien się przytrafić. Szkoda punktów, czego bardzo żałujemy, jednak do bardzo nerwowej atmosfery wtorkowego meczu przyczyniła się trójka sędziowska ze Świecia, która w tym spotkaniu nie była w "formie".

Na podsumowanie jesieni przyjdzie jeszcze czas, analiza wyników, które mimo wszystko były bardzo udane  przedstawimy w najbliższym czasie.

Dziękujemy naszym sympatykom, którzy są cały czas z zespołem, i to w meczach w Jabłonowie jak również na wyjazdach.

Przed piłkarzami okres roztrenowania, a w styczniu wrócą do treningów.