Udana jesień, dobry prognostyk.

• autor: news, 2014-12-16 13:27

Po zajęciu czwartego miejsca w ubiegłym sezonie, w zespole seniorów doszło do kilku zmian. Jak pokazuje czas, były to zmiany na dobre. Jednak aby to potwierdzić, to przed klubem ważna runda rewanżowa, w której będzie walka o długo wyczekiwaną 4 ligę. Poprzedzić to ma dobrze przepracowany okres przygotowawczy i seria spotkań kontrolnych.

Warto jednak podsumować rundę jesienną sezonu 2014/2015. W rozwinięciu przedstawiamy statystyki minionej rundy.

W szeregach Naprzodu w rundzie jesiennej nie widzieliśmy już Krystiana Janczaka, Wiktora Płoskiego, Bartosza Krysztofiaka czy Jacka Czyżykowskiego. W ich miejsce klub pozyskał pięciu nowych graczy, którzy dodali jakości naszemu zespołowi. Mimo braku czasu, nowi gracze szybko wkomponowali się w grę zespołu prowadzonego przez Rafała Gałuszewskiego.

Rundę jesienną rozpoczęliśmy od wygranej w Wąbrzeźnie, i seria spotkań bez porażki trwała aż do XI kolejki, w której ulegliśmy Mustangowi 1-2. Od tej przegranej graliśmy w kratkę, konsekwentnie powiększając przewagę grupą pościgową. Niestety w wielu meczach, trener nie mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników, co odbiło się na formie w kilku meczach, na szczęście nasz zespół omijały urazy i kontuzje. Trzeba również zaznaczyć, że zdobycz punktowa powinna być wyższa, jednak błąd z Sicienka, i tendencyjne sędziowanie  w tym meczu, spowodowało, że zdobyliśmy 35 punktów. Przed rundą wiosenną mamy 7 punktów przewagi nad trzecią Drwęcą, i 10 nad Wdą i Wisłą.

Wraz z Chemikiem jesteśmy zespołem, który nie zaznał porażki na własnym boisku.

Jak to wyglądało w liczbach przedstawiamy poniżej:

Mecze    Wygrane    Remisy    Porażki    Pkt.    Bramki    Bilans
WSZYSTKIE SPOTKANIA  16              11             2                3          35        32-19       13
SPOTKANIA U SIEBIE          8             6            2             0        20       17-6        11
SPOTKANIA WYJAZDOWE     8             5            0             3        15       15-13       2

Najwięcej minut na boisku spędził: Arkadiusz Chojnowski i Damian Magalski - 1354

Najlepszym strzelcem zespołu jest Grzegorz Bała, zdobywca 9 bramek.

Najlepszym asystentem w dotychczasowych 15 spotkaniach jest Rafał Klonowski, który zaliczył 16 asyst.

Na wynik pracuje jednak cały zespół, kadra wszystkich graczy, z których każdy dołożył swoją cegiełkę. Mamy nadzieję, że w podobnym tonie będziemy mogli napisać w czerwcu.

Przed zespołem miesięczny odpoczynek, a 15 stycznia startują z przygotowaniami do rundy rewanżowej.