statystyki szczegółowe

Aktualności

Derby dla Naprzodu.

• autor: news, 2016-09-18 07:38

Pięknym zwycięstwem 2-1 zakończyło się derbowe spotkanie ze Spartą Brodnica. Samo spotkanie miało swoją dramaturgie i mogło się podobać miejscowej publiczności.

Nasz zespół pokazał charakter, który potwierdził w końcówce sobotniego spotkania.

Poniżej link do bramek z derbowego meczu.

(więcej w rozwinięciu)

Naprzód po raz kolejny w ciągu niespełna miesiąca wygrał derbowy pojedynek. Po wygranej w Pucharze Polski, swoją wyższość tym razem potwierdził w ramach 8 kolejki 4 ligi kujawsko-pomorskiej. Ciekawostką godną odnotowania jest fakt, że Sparta do sobotniego spotkania wyszła z piątką zawodników jeszcze niedawno reprezentujących biało-niebieskie barwy. Zapewne ten fakt, jeszcze bardziej mobilizująco zadziałał na młody zespół Naprzodu.

Od samego początku, nasi piłkarze wyróżniali się konsekwencją w działaniach taktycznych. Już w 15 minucie meczu po wzorowej akcji Kamila Piaseckiego, na prowadzenie 1-0 drużynę Naprzodu wyprowadził Henryk Płochacki. Po zdobyciu prowadzenia przez Naprzód, w szeregach gospodarzy, ale również miejscowych kibiców wkradła się spora konsternacja. Nie tak miał zapewne wyglądać dla nich początek spotkania.

Faworyzowana Sparta biła przysłowiowo "głową w mur". Jej akcje było przewidywalne dla naszego bloku defensywnego, co przekładało się na małą ilość akcji bramkowych gospodarzy. W pierwszej połowie godne odnotowania są dwie akcje. Popisowa parada Łukasza Jaworskiego po uderzeniu z rzutu wolnego Klonowskiego i szybka akcja Naprzodu zakończona sparowanym przez bramkarza uderzeniem Damiana Piernikowskiego.

W drugiej połowie brodniczanie próbowali za wszelką cenę doprowadzić do remisu, i sztuka ta im się udała po godzinie gry regulaminowego czasu. Zbyt krótko wybita piłka znalazła się pod nogami zawodnika Sparty, który mocnym uderzeniem z pola karnego pokonał naszego bramkarza. Po straconej bramce, piłkarze z Jabłonowa nie załamali się, nadal szukali szans do zdobycia bramki. Sparta tak jak w pierwszej połowie nie mogła znaleźć sposobu na zdobycie drugiej bramki, a Naprzód po kontrze w 85 minucie spotkania ponownie wyszedł na prowadzenie. Zdobywcą zwycięskiej bramki został Rafał Babul, a asystował mu nasz bramkarz Łukasz Jaworski. Bramka Rafała była jego premierową w występach w biało niebieskich barwach. W doliczonym czasie gry idealną sytuację miał jeszcze Filip Kasprowicz, który jednak nie wykorzystał pojedynku "sam na sam" z golkiperem Sparty.

Piękna wygrana naszych piłkarzy, którzy derbowym zwycięstwem, potwierdzają co raz lepszą dyspozycję.

Za tydzień podejmować będziemy Unię Janikowo.